EAC Deklarasyonu - Gümrük Birliği Deklarasyonu

EAC Deklarasyonu – ürünlerin Gümrük Birliğinin belirlenen şartlara uygunluğunu beyan eden belgedir. Bu belgeyi çıkartan taraf ürünlerinin kaliteli ve zararsız olduğunu beyan etmektedir.

EAC Deklarasyonu Gümrük Birliği Uygunluk Deklarasyonu için üye ülkelerin herhangi birinde resmi olarak kayıtlı bir “Temsilci Firma” gerekmektedir. EAC Deklarasyonu GOST-R Sistemini yerine geçmektedir.

EAC Deklarasyonu belli sayıda bir ürün için, parti bazında ya da 1, 3, 5 yıllık seri üretim bazında düzenlenebilmektedir. Bu belgeyi vermeye yetkili olan kuruluşumuz ve laboratuvarımız Gümrük Birliği genel Akreditasyonu çerçevesinde yetkilendirilmiştir.

EAC Deklarasyonu çıkartmak için ürün numune testi gerekmektedir, fakat fabrika ziyareti yapılmamaktadır. Uygunluk Deklarasyonu A4 formatında düz kâğıda basılmaktadır ve özel kâğıt koruma yöntemleri bulundurmamaktadır.

Fakat verilen tüm belgeler, Gümrük Birliği veri tabanına kayıt edilmekte ve tüm gümrüklerde deklarasyonun varlığı ve içeriği herkes tarafından incelenebilmektedir.

Sorgulamak istediğiniz herhangi bir deklarasyonu bize bildirmeniz halinde firmanıza bu konuda tarafımızca destek verilecektir.