FORGOT YOUR DETAILS?

“Gost-R Sertifika Merkezi”-“PromMash Test Belgelendirme Ltd. Şti.”

Gost-R Sertifika Merkezi” Avrasya Gümrük Birliği sertifikası olan  EAC Sertifikası (TR TC) Rusya Kalite Sertifikası GOST-R ve Ukrayna Ukr SEPRO belgeleri temini ile ilgili ürünlerin sertifikasını gerçekleştiren bir kurumdur.

Firmamız 10 yılı aşkın bir zamandan beri Rusya Federasyonu Ukrayna ve diğer BDT ülkelerinin mecburi ve gönüllü belgeleri vermektedir. Test yapma ve ürün sertifikasyonu hizmetleri verirken şirketimiz yasaların tüm gereksinimlerine uymaktadır.

01.01.2020 yılı itibari ile şirketimiz isim değiştirip Rusya nın en büyük sertifika merkezlerinden birinin  (PROMMASH TEST) Türkiye Temsilciliğini almıştır.

Bilindiği üzere Rusya 2000 yılı başlarında, ihracat yapan firmalardan Gost-R adı altında kalite sertifikası talep etmiştir. Yeni yapılan düzenlemeye göre ise, Rusya’ya yapılan ihracatta bazı ürünler için istenilen Gost-R Uygunluk Belgesi, 15 Mart 2015 tarihinde yürürlükten kalkarak Avrasya Birliği Sertifikası olarak adlandırılan “EAC Gümrük Birliği Sertifikası” yürürlüğe girmiştir.

Bugüne kadar yerli yabancı çok sayıda üretici firmayı sertifikalandıran firmamız bu firmaların içinde günümüzde dünyaca bilinen uluslararası firmaların yanı sıra, Türkiye’nin en büyük üreticilerine de bu konuda hizmet vermeye devam etmektedir.

Birçok firmamızın halen EAC Hakkında bilgilerinin olmaması sebebiyle, GOST-R kalite sertifikasının geçerli olduğunu düşünmektedirler.

EurAsEC’e üye olan ülkeler: Rusya, Kazakistan, Belarusya, Kırgızistan,Tacikistan ve Özbekistan’dır. Ukrayna, Moldova ve Ermenistan 2013 yılı itibariyle “Gözlemci” statüsünü korumaktadırlar.

Aralık 2013 itibariyle EurAsEC Gümrük Birliği’ne üye olan ülkeler: Rusya, Kazakistan, Beyaz Rusya’dır.

Bizden Haberler 

Devamını oku +

EAC Gümrük Birliği Sertifikası, GOST-R Sertifikası Farkı Nedir

Rusya Federasyonu’nda halen geçerli olan Kalite Belgesidir. ( Diğer adıyla GOST-R olarak da anılır.) Bizde nasıl TSE ve ISO 9000 şu anda tüm firmalar için gerekli...
Devamını oku +

EAC Belgesi

EAC Belgesi Rusya Federasyonu, Kazakistan ve Beyaz Rusya’ya İhracat Yapan Firmaların Dikkatine: Aralarında bir Gümrük Birliği kuran Rusya Federasyonu...
Devamını oku +

Rusya EAC Belgesi

EAC Belgesi, Rusya, Kazakistan ve Beyaz Rusya birlikteliğinde kurulan Avrasya Gümrük Birliği ülkelerinde geçerli olan belgelerin genel adıdır.
TOP